niedziela, 30 czerwca 2013

Sensacyjne nowe CD z piosenkami Krzysztofa Klenczona!

_________________________________________________________________________________

Wiadomości nadesłane przez Janusza Cholewę, o nowych remasterach dwóch płyt Krzysztofa Klenczona!

Od 20 czerwca 2013, wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej będzie dostępna nowa, zremasterowana i rozszerzona (2CD+DVD) edycja legendarnej płyty Krzysztofa Klenczona i Trzech Koron. Będzie to komplet zachowanych nagrań artysty z lat 1970-1972. Wydanie w rozkładanym na 4 części digipacku.
Na 2CD znalazły się 44 utwory - 150 minut muzyki !!!  
13 nagrań to utwory publikowane po raz pierwszy na jakiejkolwiek płycie. Odrestaurowane z najlepiej zachowanych kopii ultra-rzadkie piosenki: Ty albo więcej nikt, Koncert, Uchwyć wiatr, Popatrz prawdzie w oczy, Legia Gola…  Pełne, nieedytowane wersje utworów: Kronika podróży czyli ciuchcią w nieznane, Budzi się dzień i Śmigła Diana. 
Dwa koncertowe nagrania z Festiwalu Opolskiego w 1970 roku.
Zaginiony utwór Stara szkapa w autorskiej wersji demo Krzysztofa Klenczona. 
Dodatek specjalny DVD z dwoma teledyskami TVP, zgranymi bezpośrednio z taśmy filmowej po raz pierwszy we właściwych prędkościach. Zremasterowane, dynamiczne pełne brzmienie. 24-ro stronicowa, kolorowa książeczka z omówieniem wszystkich utworów, uzupełnionych wypowiedziami,  m.in. Janusza Kondratowicza i Piotra Stajkowskiego. 8-śmio stronicowa wkładka z tekstami wszystkich utworów. 
Oryginalny przód i tył edycji winylowej. 
Mnóstwo unikatowych zdjęć z archiwów Alicji Klenczon oraz fanów Krzysztofa Klenczona. Info na temat płyty mozna znaleźć pod adresem internetowym
http://www.kameleonrecords.pl/wydania/28 . 
Album Trzech Koron, podobnie jak i płytę The Show Never Ends można zamawiać: pisząc na adres
kameleonrecords@gmail.com 
lub na firmowym profilu wytwórni na allegro. Nakład płyty limitowany.


Nooooo.... to pędzimy, bo będzie za późno!
_________________________________________________________________________________

I druga, równie ważna sensacja!

Warszawskie wydawnictwo Kameleon Records, znane między innymi z edycji wspaniałej serii wydawniczej płyt Skaldów, zawierających zremasterowane nagrania płytowe i radiowe tego zespołu, tym razem szykuje prawdziwą niespodziankę dla fanów Krzysztof Klenczona. 
Już około 10 czerwca, będzie miała miejsce premiera nowej, znakomicie zremasterowanej edycji amerykańskiej płyty Krzysztofa Klenczona
Materiał wydany w wersji cyfrowej, po raz pierwszy w historii zawiera oryginalny niezmodyfikowany przód i tył edycji winylowej oraz oryginalny label longplaya "The Show Never End". 
20-sto stronicowa, kolorowa książeczka z tekstami wszystkich utworów oraz mnóstwem niepublikowanych fotografii i materiałów pochodzących z archiwum Alicji Klenczon, która specjalnie dla tego wydawnictwa udostępniła Wydawnictwu swoje pamiątki po Krzysztofie Klenczona.
Krążek zawiera 12 unikatowych nagrań dodatkowych, w tym: dwa zaginione amerykańskie nagrania (m.in 'Jesień idzie przez park' w wersji angielskiej); 5 domowych nagrań demo z tekstami napisanymi przez samego Kleczona oraz 5 domowych nagrań demo do których nie powstały już teksty.
Płytę będzie można nabyć w zasadzie wyłącznie w ramach sprzedaży internetowej. Informacja odnośnie sprzedaży ukaże się wkrótce na stronach internetowych Kameleon Records.
Niewykluczone, że krążek będzie możliwy do nabycia również w trakcie Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku, który odbędzie się w dniach 21-22 czerwca. Nakład płyty jest limitowany. Już teraz, pod adresem internetowym http://www.kameleonrecords.pl/wydania/27 
można zapoznać się z fragmentami nagrań z zapowiadanego wydawnictwa.
_________________________________________________________________________________

1 komentarz:

  1. KRZYSIU...Twoje Imieniny 25 lipca...pamiętam...
    Byłam w Pułtusku na otwarciu Festiwalu im.Krzysztofa Klenczona i kupiłam obie edycje CD płyt Krzysia.To są prawdziwe skarby! BEZCENNE! K

    OdpowiedzUsuń