poniedziałek, 14 stycznia 2013

Wiadomość z Onetu - o CD Klenczon Legenda

________________________________________________________________________

Krzysztof Klenczon

Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, w latach 1965-1970 kompozytor największych przebojów Czerwonych Gitar, a później lider formacji Trzy Korony (1970–1972). Występował też w Niebiesko-Czarnych (1962–1964) i w grupie Pięciolinie (1964). 
Zmarł 7 kwietnia 1981 roku na skutek obrażeń, jakich doznał czterdzieści dni wcześniej w wypadku samochodowym, wracając z koncertu charytatywnego w klubie Milford w Chicago. 
Na rynku ukazała się właśnie płyta "Klenczon Legenda", w której tacy muzycy jak Stanisław Soyka, Muniek Staszczyk, Kasia Kowalska, Robert Gawliński czy Maciej Maleńczuk wykonują jego najbardziej znane utwory.
Wcześniej napisano:
Z okazji 70. rocznicy urodzin Krzysztofa Klenczona, legendy polskiego big-bitu oraz rocka lat 60. i 70. ubiegłego wieku, premierę będzie miała płyta "Klenczon Legenda" z udziałem polskich artystów. Na płycie znajdą się piosenki z okresu Czerwonych Gitar, Trzech Koron, jak i z ostatniej solowej płyty "The Show Never Ends", którą artysta nagrał w Stanach Zjednoczonych. Utwory w nowych, współczesnych aranżacjach zaśpiewają takie gwiazdy polskiej sceny jak: Stanisław Soyka, Maciek Maleńczuk, Robert Gawliński (Wilki), Maciej Balcar (Dżem), Muniek Staszczyk (T.Love), Kasia Kowalska, Tymon Tymański (Kury, Miłość), Jacek "Budyń" Szymkiewicz (Pogodno) i inni. Album objęty jest honorowym patronatem Alicji Klenczon, żony Krzysztofa. Dodatkowo wydawnictwo wzbogacają dwa niepublikowane domowe nagrania Krzysztofa Klenczona. Książeczka albumu "Klenczon Legenda" została stworzona z wykorzystaniem niepublikowanych dotąd unikalnych fotografii pochodzących z prywatnych zbiorów żony oraz przyjaciół artysty. We wkładce płyty znajdzie się również tekst – wspomnienie o Krzysztofie autorstwa Janusza Kondratowicza i Franciszka Walickiego. Do wydawnictwa dołączone będzie DVD z filmem z prywatnych archiwów rodziny Krzysztofa, wypowiedzi polskich artystów o Krzysztofie Klenczonie, prezentacja zdjęć. Na płycie wykorzystano jedyną gitarę jaka pozostała i jednocześnie ulubiony instrument Kleczona – Gibsona Les Paul, rocznik 1968. Instrument na potrzeby wydawnictwa został specjalnie wypożyczony z Muzeum Klenczona w Szczytnie. Prezentujemy drugi singiel z tego wydawnictwa - "Kwiaty we włosach" w wykonaniu Kasi Kowalskiej. Premiera całego albumu już 16 listopada 2012! 

________________________________________________________________________

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza